Nicienie-Capsanem 2x250 mln

485,00 zł
Brutto

Nicienie Steinernema carpocapsae przeznaczone do zwalczania larw szkodników ziemnych i liściożernych z rodziny sówkowatych (Noctuidae), omacnicowatych (Pyralidae), koziułkowatych (Tipulidae), ryjkowcowatych (Curculionidae) oraz  larw różnych szkodników z rzędu chrząszczy (Coleoptera) i prostoskrzydłych (Orthoptera).

Ilość

Informacje ogólne

Kiedy używać preparatu Capsanem?

Preparat Capsanem służy do biologicznego zwalczania larw szkodników z rodzin sówkowatych (Noctuidae), omacnicowatych (Pyralidae) i koziułkowatych (Tipulidae), jak również larw szeliniaka sosnowca (Hylobius abietis) i chrząszcza Capnodis tenebrionis. Dodatkowo jest też skuteczny przeciwko larwom różnych innych gatunków chrząszczy (Coleoptera) i prostoskrzydłych (Orthopthera, np. turkuciowatych).

Jak działa produkt Capsanem?

Po rozprowadzeniu nicienie czynnie szukają ofiar, a po zaatakowaniu przenikają do ich wnętrza. Nicienie żerują na tkankach ofiary, jednocześnie wydalając w swoim procesie trawiennym szczególny gatunek bakterii. Bakterie te rozkładają tkanki gospodarza na produkty łatwo przyswajalne dla nicieni. Zaatakowane larwy obumierają po kilku dniach.

Capsanem — stosowanie

Przygotowanie roztworu

Na pół godziny przed przygotowaniem produktu należy wyjąć opakowanie z lodówki i pozwolić, by ogrzało się do temperatury pokojowej (20°C).

Pokruszyć zawartość saszetki (250 milionów nicieni Steinernema carpocapsae) na mniejsze kawałki. Całą rozkruszoną zawartość opakowania wsypać do wiadra zawierającego pięć litrów wody o temperaturze 15–20°C.

Pozostawić wiadro roztworu na pięć minut bez mieszania.

Następnie mieszać roztwór aż do rozpuszczenia wszystkich grudek, po czym przelać go do zbiornika opryskiwacza.

Roztwór opryskowy należy wykorzystać natychmiast po przygotowaniu.

Stosowanie

Stosowanie doglebowe

Aplikowanie na liście

Aplikowanie w sadach i na drzewach owocowych

Optymalne warunki do stosowania produktu Capsanem

Gleba musi mieć dużą wilgotność.

Temperatura gleby musi wynosić od 14°C do 33°C.

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest szkodliwe dla nicieni, dlatego nie należy ich rozprowadzać przy bezpośrednim nasłonecznieniu.

W przypadku aplikowania na liściach produkt należy rozprowadzać wyłącznie wieczorem, aby zminimalizować wpływ promieniowania UV i zapewnić nicieniom maksymalny dostęp do wilgoci.

Przechowywanie i zasady postępowania

Organizmy pożyteczne mają bardzo ograniczoną żywotność, dlatego trzeba je umieścić na roślinach jak najszybciej po odbiorze. Niespełnienie tego warunku może mieć negatywny wpływ na jakość tych organizmów. W razie konieczności przechowania produktu Capsanem należy przestrzegać poniższych instrukcji. Firma Koppert Polska Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy od zalecanego lub w niewłaściwych warunkach.

Instrukcje przechowywania:

Data przydatności: data ważności produktu jest podana na opakowaniu.

Temperatura przechowywania: 2–6°C.

Przechowywać w ciemnym miejscu.

Dawkowanie

Informacje o właściwych metodach można uzyskać od specjalisty firmy Koppert lub oficjalnego dystrybutora produktów Koppert.

Capsanem zapobieganie małe nasilenie duże nasilenie

Dozowanie 500 000/m² 500 000/m² 500 000/m²

m²/standardowe opakowanie 100 100 100

m²/duże opakowanie 1000 1000 1000

odstęp (dni) 35 7–14 5–7

częstotliwość - 2x 2x

Zobacz także