Dropfert 9-10-36+micro 25KG

149,00 zł
Brutto

Dropfert 9-10-36+ micro to krystaliczny nawóz o bardzo dobrej fertygacji upraw w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie.

Dawkowanie: 0,3–2,0 kg nawozu w 1000 litrach pożywki gotowej do użytku.

Ilość
Obecnie brak na stanie

DROPFERT 9/10/36 + micro

POJEMNOŚĆ: 25 KG

 

NAWÓZ O BARDZO DOBREJ ROZPUSZCZALNOŚCI, DO FERTYGACJI W PODŁOŻACH INTERNYCH, ORGANICZNYCH ORAZ W GRUNCIE

DROPFERT to krystaliczny nawóz NPK(9/10/36) rozpuszczalny w wodzie. Jest to nawóz wzbogacony w magnez, siarkę oraz mikroelementy. Przeznaczony jest do fertygacji upraw w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie.

Przeznaczony jest do przygotowywania gotowych pożywek do nawożenia, bądź roztworów stężonych- rozcieńczanych przed podaniem roślinom.

Znajdująca się w nawozie odpowiednia forma składników pokarmowych oraz wysoka jakość komponentów gwarantują wysoką dostępność dla roślin składników pokarmowych.

Dokładne schelatowanie mikroelementów nawozu gwarantuje stabilność w pożywkach stężonych jak i gotowych do użycia oraz umożliwia mieszanie z innymi agrochemikaliami.

Dropfert 9/10/36 jest nawozem przeznaczonym do fertygacji, szczególnie zalecany do stosowania w okresach większego zapotrzebowania roślin uprawnych na potas, głównie przy intensywnym rozwoju i wzroście.

 

Skład nawozu :

 

Azot (N) całkowity- 90 g/l

azot (N) azotanowy (NO3)- 70 g/l

azot (N) amonowy (NH4)- 14 g/l

azot (N) amidowy (NH2)- 5 g/l

Pięciotlenek fosforu (P2O5)- 100 g/l

Tlenek potasu (K2O)- 360 g/l

Tlenek magnezu (MgO)- 20 g/l

Trójtlenek siarki (SO3)- 148 g/l

Bor (B) 0,2 g/l Miedź (Cu) schelatowana przez EDTA- 0,1 g/l

Żelazo (Fe) schelatowane przez DTPA- 1,2 g/l

Mangan (Mn) schelatowany przez EDTA- 0,6 g/l

Molibden (Mo)- 0,03 g/l

Cynk (Zn) schelatowany przez EDTA- 0,25 g/l.

 

 

 

Korzyści stosowania:

bogaty skład nawozu,

bardzo dobra rozpuszczalność,

wysoka jakość komponentów wykorzystanych do produkcji nawozu,

szczególnie zalecany przy niedoborze potasu,

możliwość mieszania z różnymi agrochemikaliami.

Stosowanie środka:

Fertygacja

Szczegółowe zalecenia powinny uwzględniać wymagania pokarmowe roślin, a także warunki agrotechniczne i klimatyczne uprawy.

Fertygacja w podłożach inertnych i podłożu kokosowym oraz uprawy hydroponiczne (pożywka podawana w sposób ciągły lub wielokrotnie w ciągu doby).

Dawkę nawozu DROPFERT 9/10/36 wyliczyć na podstawie bilansu potasu w pożywce.

Fertygacja w podłożach organicznych i w gruncie (pożywka podawana okresowo – wielokrotnie w okresie wegetacji roślin).

DROPFERT 9/10/36 stosować w postaci roztworu wodnego o stężeniu 0,03–0,2% (0,3–2,0 kg nawozu w 1000 litrach pożywki gotowej do użytku).

Stosując DROPFERT 9/10/36 w pożywce wraz z innymi nawozami nie należy przekraczać łącznego stężenia 0,2% wszystkich składników w dawkowanej pożywce. Przygotowując roztwory stężone, dawkę nawozu proporcjonalnie zwiększyć.

Ważna informacja!!

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Zobacz także